Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održan završni sastanak projekta HEPAKid2

Datum objave: 12. siječnja 2022.

Međimurska županija dio je europskog projekta HEPAKid2 te je u sklopu programa posjetila Gymnasticke Centrum Bratislava gdje se održao završni sastanak projekta koji je započeo 2020. godine, a čiji je glavni koordinator DSR SUPERKID Zagreb.

Sudionici iz Portugala, Slovenije, Hrvatske i zemlje domaćina Slovačke stigli su u prvi gimnastički klub Gymnasticke Centrum na Wolkrovu u Bratislavi, gdje je predsjednik kluba Tibor Letko predstavio gimnastičke treninge za uzrast od 5 do 9 godina, a ujedno i pojasnio organizacijske strategije i ciljeve, različite programe za djecu te upotrebu upravljanja sportskim objektima i implementacija dobre prakse u Slovačkoj. Predstavnicima su također prezentirana dostignuća kluba i osvajači Olimpijskih medalja.

22. listopada 2021., sudionici projekta HEPAKid2 prisustvovali su treningu djece u dobi od 4-5 godina koji se zajedno s roditeljima održavao u gimnastičkom objektu Gymnasticke Centrum u Murochovi u Bratislavi. Temeljem viđenog, Tibor Letko opisao je i prezentirao potrebe i strategije programa motivacije za djecu te dobi.

Službeni posjet završio je diskusijom o prezentiranim treninzima i projektima. Zaključak projekta temelji se na mogućnosti izrade zajedničkog dokumenta s primjerima dobre prakse Hrvatske, Slovenije, Slovačke i Portugala. Predstavnice Međimurske županije bile su Morana Kiš i Kristina Kovačević.

Acticle Hepakids2 Bratislava (eng)

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content