Međimurje Europska regija sporta za 2022.
5.0 °C
1016.0 hPa
55 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 11. siječnja 2022.

Datum objave: 11. siječnja 2022.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 206 uzoraka, od čega je evidentirano 74 pozitivnihnalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 35,9% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija javljeno da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 kod 3 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.

U protekla 24 sata oporavilo se 44 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 488. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 94 662 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.

U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 66 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, otpušteno je 6 pacijenata, 5 pacijenta je na invazivnoj respiraciji. Preminula je muška osoba, stara 79 godina.

Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom svim dostupnim cjepivima od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava.

Prema mjestu prebivališta u periodu od 3. 1. 2022. do 9. 1. 2022. godine, 136 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 29 na području grada Mursko Središće, 32 na području grada Preloga, 10 na području općine Belica, 4 na području općine Domašinec, 4 na području općine Donja Dubrava, 17 općine Donji Kraljevec, 5 općine Donji Vidovec, 13 općine Goričan, 3 općine Gornji Mihaljevec, 11 općine Kotoriba, 19 općine Mala Subotica, 56 općine Nedelišće, 5 općine Orehovica, 16 općine Podturen, 9 općine Pribislavec, 6 općine Selnica, 9 općine Strahoninec, 22 općine Sveta Marija, 25 općine Sveti Juraj na Bregu, 10 općine Sveti Martin na Muri, 10 općine Šenkovec, 6 općine Štrigova i 3 općine Vratišinec.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content