Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Udruga žena „Šipek“ iz Novakovca proslavila 10 godina rada

Datum objave: 20. prosinca 2021.

Svoju desetu godišnjicu rada proslavila je Udruga žena „Šipek“, čiji je osnovni cilj poticanje, razvijanje i unapređenje kulture, njegovanje starinskih običaja, okupljanje mještana s ciljem poboljšanja kvalitete života kroz organizaciju i osmišljavanje slobodnog vremena, organiziranje izložbi, uređenje mjesta te sportske rekreacije članova.
U ime Međimurske županije svečanoj proslavi prisustvovao je župan Matija Posavec koji je čestitao obljetnicu i zahvalio članicama na iskazanom zajedništvu i zdušnom radu na očuvanju i prenošenju tradicije te poželio uspješan rad u budućnosti.
Udruga kroz godinu provodi niz programa, pa tako organiziraju mnoge humanitarne akcije za pomoć mještanima, organiziraju Novakovski fašnik, tradicionalne igre s djecom Područne škole Novakovec, sportske igre i druženja, obilježavaju Dan oslobođenja Vukovara, posjet svetog Nikole, razne ekološke, uskršnje i božićne radionice kao i uređenje okoliša škole i društvenog doma.
Osnivačice udruge bile su Mila Blažon, Ljubica Furdi i Katica Dobrovolec, a sadašnja predsjednica Udruge  „Šipek“ Ivana Orehov  osvrnula se na početak rada, kao i na sve uspjehe i postignuća udruge kroz jedno desetljeće, naglasivši zadovoljstvo radom udruge, ali i svih mještana koji se uključuju u njihove aktivnosti. „Zahvaljujemo županu Matiji Posavcu, načelniku Perici Hajdaroviću, ravnateljici Marijani Cerovec, svim udrugama iz Novakovca, ali i cijele općine Podturen, kao i udrugama okolnih općina i s kojima imamo dugogodišnju uspješnu suradnju.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content