Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.8 °C
1021.0 hPa
40 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 19. prosinca 2021. - Danas u Međimurju evidentirano 60 pozitivnih nalaza, jučer cijepljeno 780 osoba

Datum objave: 19. prosinca 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 205 uzoraka, od čega je evidentirano 60 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 29,2% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 64 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 601. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 90 855 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 95 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 4 osobe, otpušteno je 7 osoba, 6 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Umrle su 2 osobe, ženska osoba stara 93 godine, muška osoba stara 76 godina.
Jučer je u Murskom Središću provedeno cijepljenje građana. Cijepljeno je 661 osoba, od toga 30 osoba prvom dozom, 85 osoba drugom dozom i 545 osoba je cijepljeno trećom, booster dozom. U Dnevnoj bolnici cijepljeno je 119 osoba, od toga 10 osoba prvom dozom, 44 osoba drugom dozom i 65 osoba je cijepljeno trećom, booster dozom.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava, a cijepit će se s 1., 2., i 3. dozom svim dostupnim cjepivima. Svi građani kojima je prošlo šest mjeseci od cijepljenja 2. dozom, mogu se cijepiti 3. dozom.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content