Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 19. prosinca 2021. - Danas u Međimurju evidentirano 60 pozitivnih nalaza, jučer cijepljeno 780 osoba

Datum objave: 19. prosinca 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 205 uzoraka, od čega je evidentirano 60 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 29,2% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 64 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 601. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 90 855 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 95 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 4 osobe, otpušteno je 7 osoba, 6 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Umrle su 2 osobe, ženska osoba stara 93 godine, muška osoba stara 76 godina.
Jučer je u Murskom Središću provedeno cijepljenje građana. Cijepljeno je 661 osoba, od toga 30 osoba prvom dozom, 85 osoba drugom dozom i 545 osoba je cijepljeno trećom, booster dozom. U Dnevnoj bolnici cijepljeno je 119 osoba, od toga 10 osoba prvom dozom, 44 osoba drugom dozom i 65 osoba je cijepljeno trećom, booster dozom.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava, a cijepit će se s 1., 2., i 3. dozom svim dostupnim cjepivima. Svi građani kojima je prošlo šest mjeseci od cijepljenja 2. dozom, mogu se cijepiti 3. dozom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content