Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 18. prosinca 2021. - Danas u Međimurju evidentirano 60 pozitivnih nalaza, cijepljenje u Murskom Središću

Datum objave: 18. prosinca 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 178 uzoraka, od čega je evidentirano 60 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 33,7% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija prijavljena su 3 pozitivna slučaja kod osoba s prebivalištem/ boravištem u Međimurskoj županiji.
U protekla 24 sata oporavilo se 96 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 608. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 90 650 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 100 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirane su 4 osobe, otpušteno je 9 osoba, 7 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Umrla je 1 osoba, ženska osoba stara 88 godina.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
Danas se provodi cijepljenje u Murskom Središću u školskoj sportskoj dvorani od 9:00 do 13:30 sati.
Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava, a cijepit će se s 1., 2., i 3. dozom svim dostupnim cjepivima. Svi građani kojima je prošlo šest mjeseci od cijepljenja 2. dozom, mogu se cijepiti 3. dozom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content