Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 17. prosinca 2021. - Danas u Međimurju više oporavljenih nego oboljelih, u subotu cijepljenje u Murskom Središću

Datum objave: 17. prosinca 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 212 uzoraka, od čega je evidentirano 66 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 31,1% pozitivnih od broja testiranih. Iz drugih županija prijavljeno je 6 pozitivnih slučaja kod osoba s prebivalištem/ boravištem u Međimurskoj županiji, dok je 1 pozitivan nalaz potvrđen brzim antigenskim testom.
U protekla 24 sata oporavile su se 83 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 641. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 90 472 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 106 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 osoba, otpušteno je 15 osoba, 8 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. Umrla je 1 osoba, muška osoba stara 83 godine.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
U subotu, 18. prosinca 2021. godine cijepljenje će se provoditi u Murskom Središću u školskoj sportskoj dvorani od 9:00 do 13:30 sati.
 Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava, a cijepit će se s 1., 2., i 3. dozom svim dostupnim cjepivima. Svi građani kojima je prošlo šest mjeseci od cijepljenja 2. dozom, mogu se cijepiti 3. dozom.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content