Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 13. prosinca 2021. - Nastavak pada 7-dnevne i 14-dnevne incidencije, na 252 BAT testiranja tijekom vikenda evidentiran 1 pozitivan nalaz

Datum objave: 13. prosinca 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata PCR testiranjem evidentiran je 1 pozitivan nalaz na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji. Tijekom vikenda brzim antigenskim testovima testirane su 252 osobe od čega su evidentirana 3 pozitivna nalaza, što je 1,2 % od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavljene su 123 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 658.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 114 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, nema otpuštenih pacijenata, 5 pacijenta je na invazivnoj respiraciji. Preminule su 3 osobe, muške osobe stare 84 i 81 godinu, ženska osoba stara 88 godina.
Na današnji dan 7-dnevna incidencija u Međimurskoj županiji na testiranja PCR metodom iznosi 513 pozitivnih na 100 000 stanovnika, što je manje u odnosu na tjedan ranije kada je incidencija bila 835. 14-dnevna incidencija iznosi 1 348, dok je tjedan ranije iznosila 1 817 pozitivnih na 100 000 stanovnika. U proteklih sedam dana PCR-om je testirano 1 572 osoba te je udio pozitivnih u broju testiranja 35,8 %. Sve epidemiološke brojke i u ovome tjednu bilježe pad.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
U subotu, 18. prosinca 2021. godine cijepljenje će se provoditi u Murskom Središću u školskoj sportskoj dvorani.
Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava, a cijepit će se s 1., 2., i 3. dozom svim dostupnim cjepivima. Svi građani kojima je prošlo šest mjeseci od cijepljenja 2. dozom, mogu se cijepiti 3. dozom.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije obavještava da zdravstvene ustanove s područja Međimurske županije provode testiranja brzim antigenskim testovima (BAT) u terminima i na sljedećim lokacijama:
Dom zdravlja Čakovec - svaki radni dan od ponedjeljka do petka od 12:00 do 14:30 sati te u subotu i nedjelju od 8:30 do 12:00 sati na parkiralištu u šatoru iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta,
Zavod za hitnu medicinu Međimurske županije - u Ispostavi Mursko Središće (Josipa Šajnovića bb, Mursko Središće) nedjeljom od 8:30 do 12:00 i srijedom od 14:00 do 16:00 sati te u Ispostavi Prelog (Kralja Petra Krešimira IV br. 7, Prelog), ponedjeljkom i srijedom od 12:00 do 14:00 sati,
Županijska bolnica Čakovec – u trijaži ponedjeljkom, srijedom i petkom od 6:00 do 8:00 sati.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije svakodnevno (od ponedjeljka do subote) provodi PCR testiranja na parkiralištu u šatoru iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta (od 7:30 do 8:00 sati).
Na internetskim stranicama Ravnateljstva civilne zaštite navedene su sve ovlaštene ustanove s područja Međimurske županije koje mogu provoditi testiranja i izdavati EU digitalne COVID potvrde.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content