Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 12. prosinca 2021. - Danas u Međimurju 67 pozitivnih nalaza PCR testiranjem, jučer u Prelogu cijepljeno 731 osoba

Datum objave: 12. prosinca 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 226 uzoraka, od čega je evidentirano 67 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 29,6% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 119 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 784. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 89 453 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 114 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 6 osoba, otpuštene su 3 osobe, 5 pacijenta je na invazivnoj respiraciji. Umrle su 3 osobe, muške osobe stare 79 i 71 godinu, ženska osoba stara 86.
Jučer je u Prelogu provedeno cijepljenje građana. Cijepljeno je 731 osoba, od toga 70 osoba prvom dozom, 159 osoba drugom dozom i 502 osoba je cijepljena trećom, booster dozom.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
U subotu, 18. prosinca 2021. godine cijepljenje će se provoditi u Murskom Središću u školskoj sportskoj dvorani.
Za cijepljenje nije potrebna prethodna najava, a cijepit će se s 1., 2., i 3. dozom svim dostupnim cjepivima. Svi građani kojima je prošlo šest mjeseci od cijepljenja 2. dozom, mogu se cijepiti 3. dozom.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije obavještava da zdravstvene ustanove s područja Međimurske županije provode testiranja brzim antigenskim testovima (BAT) u terminima i na sljedećim lokacijama:
Dom zdravlja Čakovec - svaki radni dan od ponedjeljka do petka od 12:00 do 14:30 sati te u subotu i nedjelju od 8:30 do 12:00 sati na parkiralištu u šatoru iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta,
Zavod za hitnu medicinu Međimurske županije - u Ispostavi Mursko Središće (Josipa Šajnovića bb, Mursko Središće) nedjeljom od 8:30 do 12:00 i srijedom od 14:00 do 16:00 sati te u Ispostavi Prelog (Kralja Petra Krešimira IV br. 7, Prelog), ponedjeljkom i srijedom od 12:00 do 14:00 sati,
Županijska bolnica Čakovec – u trijaži ponedjeljkom, srijedom i petkom od 6:00 do 8:00 sati.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije svakodnevno (od ponedjeljka do subote) provodi PCR testiranja na parkiralištu u šatoru iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta (od 7:30 do 8:00 sati).
Na internetskim stranicama Ravnateljstva civilne zaštite navedene su sve ovlaštene ustanove s područja Međimurske županije koje mogu provoditi testiranja i izdavati EU digitalne COVID potvrde.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content