Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 16. studenoga 2021.

Datum objave: 16. studenoga 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 239 uzoraka, od čega je evidentirano 113 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 47,2% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 268 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 615. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 80 880 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije dr. Marina Payerl-Pal istaknula je da u Međimurju bilježimo dosad najveću 14-dnevnu incidenciju, koja iznosi 2 792 pozitivnih na 100 000 stanovnika: „Tijekom prošlog tjedna testirano je 3 268 osoba od čega je 54% osoba pozitivno. Ipak, posljednjih dana bilježimo veliki odaziv na cijepljenje. U Međimurju je cijepljeno 64,1% osoba starijih od 18 godina po čemu smo u vrhu Hrvatske.“ Velik je odaziv na prvu dozu, a u provedbi cijepljenja sudjeluju djelatnici svih zdravstvenih ustanova u Međimurju.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Cijepljenje bez najave održat će se ove subote, 20. studenoga u trijaži Županijske bolnice Čakovec od 9 do 12 sati, dok će se u subotu, 27. studenoga održati cijepljenje u školskoj sportskoj dvorani u Murskom Središću.
Cijepljenje se odvija i u Ljekarni Štrigova 23. studenoga od 12 do 15 sati uz prethodnu najavu na broj 040/851-006.
Ravnatelj Doma zdravlja Čakovec dr. Branko Vrčić pozvao je građane da se cijepe, slijede preporuke Stožera i pridržavaju mjera te na taj način zaštite zdravstveni sustav, vlastito zdravlje i zdravlje svojih najbližih.
Na stanje u Županijskoj bolnici Čakovec osvrnuo se ravnatelj dr. Igor Šegović. Hospitalizirano je 96 pacijenta pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 10 osoba, otpušteno je 11 osoba, 2 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. Umrle su 3 osobe, muške osobe stare 83, 81  i 80 godina.
Načelnik Stožera civilne zaštite Međimurske županije Branko Sušec obavijestio je da je na području Međimurske županije testiranje brzim antigenskim testovima (BAT) moguće obaviti na sljedećim lokacijama:
U Domu zdravlja Čakovec svakim radnim danom u vremenu od 12:00 do 14:30 sati te vikendom od 8:30 do 12:00 sati na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
Ravnateljica Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije Vladimira Križaj – Grabant dodala je da se u Ispostavi Mursko Središće (Josipa Šajnovića bb, Mursko Središće) građani mogu testirati nedjeljom od 8:30 do 12:00 i srijedom od 12:00 do 14:00 sati te u Ispostavi Prelog (Kralja Petra Krešimira IV br. 7, Prelog) ponedjeljkom i srijedom od 12:00 do 14:00 sati.
U trijaži  Županijske bolnice Čakovec ponedjeljkom i srijedom od 6:00 do 8:00 sati.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije svakodnevno od 7:00 do 9:00 sati provodi PCR testiranja u covid ambulanti na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
Upućuju se poslodavci da se za potrebe testiranja obrate navedenim ustanovama. Naglašavamo da temeljem testova za samotestiranje, koji su dostupni u ljekarnama, nije moguće dobiti COVID potvrdu i oni nisu važeći za dolazak na radno mjesto.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 08.11.2021. do 14.11.2021. godine, 440  je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 79 na području grada Mursko Središća, 123 na području grada Preloga, 78 na području općine Belica, 7 općine Dekanovec, 39 općine Domašinec, 30 općine Donja Dubrava, 57 općine Donji Kraljevec, 14 općine Donji Vidovec, 50 općine Goričan, 53 općine Gornji Mihaljevec, 58 općine Kotoriba, 50 općine Mala Subotica, 126 općine Nedelišće, 34 općine Orehovica, 51 općine Podturen, 50 općine Pribislavec,  60 općine Selnica, 55 općine Strahoninec, 40 općine  Sveta Marija, 116 općine Sveti Juraj na Bregu, 53 općine Sveti Martin na Muri, 50 općine Šenkovec, 57 općine Štrigova i 36 općine Vratišinec.
Zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec zahvalio je svim djelatnicima zdravstvenog sustava i svima onima koji svakodnevno vode borbu protiv , ali i svima onima koji cijelo ovo vrijeme vode borbu protiv SARS-CoV-2 virusa: „Pozivam naše Međimurke i Međimurke da se cijepe. Jedini lijek koji zasad postoji i bitno ublažava posljedice ovog virusa je cijepljenje.“
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content