Održana prva sjednica Partnerskog vijeća Međimurske županije za potrebe provedbe Plana razvoja Međimurske županije za razdoblje do 2027. godine

Datum objave: 11. studenoga 2021.

U multimedijskoj dvorani Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje održana je osnivačka sjednica Partnerskog vijeća Međimurske županije. Partnersko vijeće Međimurske županije savjetodavno je tijelo osnovano radi savjetovanja u izradi te za potrebe pripreme i praćenja provedbe Plana razvoja Međimurske županije za razdoblje do 2027. godine.
Cilj i djelovanje Partnerskog vijeća Međimurske županije je poticati razvoj Međimurske županije, predlagati razvojne projekte, sudjelovati u izradi i praćenju učinaka strateških dokumenata namijenjenih razvoju Međimurske županije, davati smjernice pri izradi županijske razvojne strategije (ŽRS). Partnersko vijeće Međimurske županije sastoji se od 30 članova iz različitih područja djelovanja kako bi se zadovoljila ravnoteža između predstavnika civilnog, privatnog i javnog sektora.
Voditeljica Odjela za strateško planiranje i razvojne programe Javne ustanove za razvoj Međimurske županije REDEA Sandra Majsan vodila je sjednicu te ukratko predstavila Nacionalnu razvojnu strategiju do 2030. godine te tijek izrade Plana razvoja Međimurske županije za razdoblje do 2027. godine. Glavna tema sjednice bila je predstavljanje nacrta strateškog okvira Plana razvoja Međimurske županije za razdoblje do 2027. godine koji je jednoglasno usvojen.
Sanja Krištofić jednoglasno je izabrana za predsjednicu Partnerskog vijeća Međimurske županije te će tu dužnost obnašati do 2023. godine. Zamjenica predsjednice je Mirjana Pintar koja je također izabrana jednoglasno.
Izvor: Javna ustanova za razvoj Međimurske županije REDEA