Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Radni sastanak projektnog tima HEPAKID

Datum objave: 1. listopada 2021.
Projektni tim HEPAKid2 23. i 24. rujna 2021. sudjelovao je u tri radna posjeta: Murska Sobota (Slovenija), Čakovec (Hrvatska) i Zagreb (Hrvatska). Svrha posjeta mobilnosti bila je razmjena vještina, znanja i praktičnih iskustava o programima tjelesne aktivnosti za djecu do 10 godina. Prvi radni posjet organizirao je Centar za zdravlje i razvoj Murska Sobota gdje su domaćini bili Peter Beznec, Alenka Gersanov i Ana Šabjan. Tijekom sastanka projektni tim posjetio je dječji vrtić „Urska“ koji je predstavio program „Malo sunce za djecu“. Spomenuti program počeo se provoditi u školskoj godini 2011./2012. kao testni program u 25 slovenskih predškolskih ustanova. Program „Malo sunce za djecu“ namijenjen je djeci od 2 do 6 godina. Primarna svrha programa je usavršavanje motoričkih vještina kod djece. Naglasak je na igri i tjelovježbi koje su prilagođene djeci predškolske dobi. Program je namijenjen i djeci s posebnim potrebama, za koje je potrebna veća pažnja, uz prilagodbu vježbi i same metoda rada. Važno je da se ljudi koji provode ove aktivnosti usmjere se na kontinuirano vježbanje u razigranoj i zabavnoj atmosferi tijekom cijele godine, čak i ako su neka djeca uspješna i u prvim pokušajima. Nakon vrtića sudionici su se uputili u radne prostorije CZR Murska Sobota gdje su razmijenili dojmove i razgovarali o tome kako bolje promovirati tjelesnu aktivnost djece. Posljednje mjesto susreta bio je Expano – regionalni promotivni centar koji je osmišljen da predstavi Pomursku regiju kroz prezentaciju same regije, regionalnih turističkih mogućnosti i ključnih atrakcija. Nalazi se na Soboškom jezeru gdje su tada sve osnovne škole obilježavale Nacionalni dan sporta. Drugi posjet mobilnosti organizirala je Međimurska županija u Čakovcu. Susret je organiziran najprije u Maloj vijećnici Međimurske županije. Morana Kiš i Kristina Kovačević predstavile su sport i tjelesnu aktivnost u Međimurskoj županiji te su s ponosom istaknule kako je županija Europska regija sporta 2022. godine što je dodatno priznanje samoj županiji. Nakon prezentacije projektni tim se uputio na gradske bazene “Marija Ružić” gdje je glavni trener Marin Horvat predstavio plivačke programe za 30 djece do 5 godina starosti te da klub broji 250 članova. Treći posjet mobilnosti organiziran je sljedeći dan u Zagrebu DSR SUPERKID. Tijekom sastanka projektni tim je posjetio ZTD “Hrvatski sokol” koje je najstarija sportska udruga u Hrvatskoj i jedna od dobrih praksi dječjeg sporta. Marijo Možnik koji je nekada bio član ovog kluba, predstavio je klupske sadržaje, trenere i djelatnike te nekoliko treninga za djecu i mlade. Projektni tim je dodatno imao priliku razgovarati s trenerima o ključnim čimbenicima koji su važni u radu s djecom. Tijekom susreta, u gimnastičkim dvoranama bilo je više od 50 djece koja su vježbala gimnastiku. Nakon sastanka, projektni tim je krenuo prema završnoj konferenciji HEPAKid2 na kojoj su rezultati projekta biti predstavljeni ključnim dionicima.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content