Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Međimurskoj županiji biciklijadom obilježen "Dan bez automobila"

Datum objave: 22. rujna 2021.

Danas je u Međimurju u sklopu obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti i Europskog tjedna sporta 2021. godine te u sklopu projekta Međimurje – Europska regija sporta 2022. godine održana „Biciklijada tri grada
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije već dugi niz godina različitim aktivnostima obilježava Europski tjedan mobilnosti i Europski tjedan sporta. Ove godine u sklopu projekta Međimurje – Europska regija sporta 2022. godine te u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga i Saveza Međimurske županije, Policijskom upravom Međimurskom, Međimurskom županijom, Informacijskim centrom Europe Direct Čakovec i Savjetom za sigurnost prometa na cestama Međimurske županije, 22. rujna na „Dan bez automobila“ organizirana je već tradicionalna biciklistička tura koja povezuje tri međimurska grada
Biciklistička tura u duljini od 48 kilometara započela je u Prelogu, krenula prema Murskom Središću, a završila u Gradu Čakovcu.
Cilj akcije je ukazivanje na važnost usvajanja navike redovite tjelesne aktivnosti kao neophodnog čimbenika unapređenja i očuvanja zdravlja ljudi te kvalitete njihova života. Poseban naglasak stavljen je na bicikliranje i pješačenje koji su primjereni za osobe svih dobnih skupina te za osobe različitih tjelesnih sposobnosti. Moto ovogodišnje biciklijade bio je „Pješači i bicikliraj te bolesti preveniraj
Okupljene bicikliste pozdravili su ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, dr.med.spec. Marina Payer-Pal, predsjednik Zajednice sportskih udruga i Saveza Međimurske županije Mato Kljajić, gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji je svim biciklistima poželio sreću.
Događaju je prisustvovao pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Darko Radanović te pročelnica Upravnog odjela za civilno društvo, ljudska prava i sport Maja Odrčić Mikulić.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content