-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Održano 14. izdanje manifestacije Dani ljuka i ekološke proizvodnje u Donjoj Dubravi

Datum objave: 29. kolovoza 2021.

U organizaciji Općine Donja Dubrava održano je 14. izdanje manifestacije Dani ljuka i ekološke proizvodnje u dvorištu Doma kulture Zalan. Manifestacija je počela predavanjem o uzgoju i zaštiti dobravskog ljuka o čemu je govorio dr.sc. Zdravko Matotan. Predstavljena je brošura o luku, a središnje događanje održano je u nedjelju kada je najbolje od onoga što uzgajaju predstavilo 38 izlagača, proizvođača zdrave hrane s područja Međimurja i susjednih županija. Održano je i predavanje prof. dr.sc. Željka Sobotke o ljekovitim i nutritivnim svojstvima luka, a otvorena je i izložba slika Donjodubravčanina Zorana Horvata.
Ovogodišnji Dani ljuka financirani su u okviru prekograničnog projekta Interreg V-A programa Mađarska-Hrvatska. Samu manifestaciju otvorio je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, dok je načelnik Donje Dubrave Marijan Varga istaknuo da imaju razloga za optimizam jer su donjodubravski proizvođači ove sezone uzgojili tri puta više sjemenja autohtonog dobravskog ljuka nego prošle godine. U ime organizatora izlagačima se zahvalio Josip Sabol, idejni začetnik manifestacije. 

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content