Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održan festival Kre Mure i Drove – 18 godina čuvanja glazbene tradicije

Datum objave: 21. kolovoza 2021.

Festival "Kre Mure i Drove", osamnaesti po redu, održan je u petak, 20. kolovoza na Trgu slobode u Prelogu. Kroz prekrasnu glazbenu večer okupljene su vodili uhodan voditeljski par Mirjana Švenda i Željko Sokač. Kajkavska glazbena škrinjica ponovno je obogaćena s čak 13 novih, autorskih pjesmama koje su izveli naši poznati glazbenici iz Međimurja, Podravine i Zagorja – Martin Srpak, TS Odabrani, Božidar Brajković, Ivica Jurgec, Ivana Tkalec, ŽVS Sveti Marko, Robert Svetlačić, TS Frikovi, Zvonimir Dravec, TS Savski Valovi, Josip Sanjković – Mitrica, Željko Grozaj i Mario Mustač. Program iznenađenja – splet međimurskih pjesama izveli su Tamara Korunek, Karlo Čeh, ŽVS Sveti Marko uz TS KUD-a Belica, a na kraju večeri proglašene su i najemitiranije pjesme s prošlogodišnjeg festivala. Među brojnom publikom koja je uživala u 18. festivalu "Kre Mure i Drove" bili su župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek i predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content