-3.2 °C
1031.0 hPa
77 %

Održan festival Kre Mure i Drove – 18 godina čuvanja glazbene tradicije

Datum objave: 21. kolovoza 2021.

Festival "Kre Mure i Drove", osamnaesti po redu, održan je u petak, 20. kolovoza na Trgu slobode u Prelogu. Kroz prekrasnu glazbenu večer okupljene su vodili uhodan voditeljski par Mirjana Švenda i Željko Sokač. Kajkavska glazbena škrinjica ponovno je obogaćena s čak 13 novih, autorskih pjesmama koje su izveli naši poznati glazbenici iz Međimurja, Podravine i Zagorja – Martin Srpak, TS Odabrani, Božidar Brajković, Ivica Jurgec, Ivana Tkalec, ŽVS Sveti Marko, Robert Svetlačić, TS Frikovi, Zvonimir Dravec, TS Savski Valovi, Josip Sanjković – Mitrica, Željko Grozaj i Mario Mustač. Program iznenađenja – splet međimurskih pjesama izveli su Tamara Korunek, Karlo Čeh, ŽVS Sveti Marko uz TS KUD-a Belica, a na kraju večeri proglašene su i najemitiranije pjesme s prošlogodišnjeg festivala. Među brojnom publikom koja je uživala u 18. festivalu "Kre Mure i Drove" bili su župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek i predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content