-3.2 °C
1031.0 hPa
77 %

Rokovo u Međimurju – Draškovec proslavio blagdan svog župnog zaštitnika

Datum objave: 16. kolovoza 2021.

Rokovo proščenje u Draškovcu jedna je od najdugovječnijih vjerskih tradicija i vrijedno kulturno-povijesno nasljeđe Međimurja koje je kroz godine preraslo u višegodišnju manifestaciju pod nazivom „Rokovo u Međimurju“. Ovogodišnje Rokovo započelo je 13. kolovoza, a središnje obilježavanje održano je 16. kolovoza, na sam blagdan svetog Roka, zaštitnika župe.
Obilježavanje je započelo zavjetnom procesijom kroz Draškovec na čelu s članovima Udruge prijatelja sv. Roka koji su nosili kip svog sveca zaštitnika, a misno slavlje predvodio je msgr. Josip Mrzljak, varaždinski biskup u miru, u koncelebraciji sa svećenicima Donjomeđimurskog dekanata. Nakon svete mise brojni mještani nastavili su obilježavanje Rokova na Draškovskom sejmu i na bogatim duhovnim, kulturnim i sportskim događajima koji se protežu kroz cijeli dan. Župa sv. Roka Draškovec tako je proslavila 261. godišnjicu zavjeta svetom Roku, 242. godine od izgradnje župne crkve i 232. godine od osnutka Župe sv. Roka, a za župnika Matiju Vonića ovo je Rokovo bilo posebno jer obilježava 35 godina svećeništva. 

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content