Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Hrvatska košarkaška reprezentacija u kolicima na samom vrhu europskog sporta – Međimurci Nikola Bistrović i Emil Baliga s reprezentacijom osvojili 4. mjesto

Datum objave: 20. srpnja 2021.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u kolicima s Europskog prvenstva u Grčkoj vraća se s osvojenim visokim 4. mjestom. Hrvatski reprezentativci posljednju utakmicu odigrali su 18. srpnja protiv Latvije te su do samom kraja vodili veliku borbu za brončanu medalju.
Momci su ostavili srce na parketu, a za nešto više trebalo je samo malo.“, poručio je izbornik reprezentacije Siniša Kuharić nakon odličnog uspjeha. Europsko prvenstvo košarke u kolicima Divizije B odigralo se od 11. do 18. srpnja u Ateni, a među dvanaest reprezentativaca igraju i dva Međimurca, Nikola Bistrović i Emil Baliga.
Pripreme za prvenstvo reprezentacija je održala u Međimurju, u SGC Aton u Nedelišću, gdje ih je pozdravio župan Međimurske županije Matija Posavec. Osim odličnog 4. mjesta, član reprezentacije Ademir Demirović uvršten je u najbolju petorku turnira i proglašen najboljim strijelcem Europskog prvenstva, a Ante Štimac najbolji je asistent turnira.
S obzirom da članovi reprezentacije više od godinu dana nisu igrali utakmice i natjecanja, a na prvenstvu su igrali protiv jakih reprezentacija, izbornik Kuharić ponosan je na velik rezultat, pristup i jedinstvo koje je momčad pokazala na turniru: „Ovi momci izgarali su za hrvatski dres i ostavili zadnji atom snage na parketu. To je naša najveća pobjeda!“
Ponosna mora biti i cijela Hrvatska jer su naši reprezentativci na samom vrhu europskog sporta!

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content