-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Hrvatska košarkaška reprezentacija u kolicima na samom vrhu europskog sporta – Međimurci Nikola Bistrović i Emil Baliga s reprezentacijom osvojili 4. mjesto

Datum objave: 20. srpnja 2021.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u kolicima s Europskog prvenstva u Grčkoj vraća se s osvojenim visokim 4. mjestom. Hrvatski reprezentativci posljednju utakmicu odigrali su 18. srpnja protiv Latvije te su do samom kraja vodili veliku borbu za brončanu medalju.
Momci su ostavili srce na parketu, a za nešto više trebalo je samo malo.“, poručio je izbornik reprezentacije Siniša Kuharić nakon odličnog uspjeha. Europsko prvenstvo košarke u kolicima Divizije B odigralo se od 11. do 18. srpnja u Ateni, a među dvanaest reprezentativaca igraju i dva Međimurca, Nikola Bistrović i Emil Baliga.
Pripreme za prvenstvo reprezentacija je održala u Međimurju, u SGC Aton u Nedelišću, gdje ih je pozdravio župan Međimurske županije Matija Posavec. Osim odličnog 4. mjesta, član reprezentacije Ademir Demirović uvršten je u najbolju petorku turnira i proglašen najboljim strijelcem Europskog prvenstva, a Ante Štimac najbolji je asistent turnira.
S obzirom da članovi reprezentacije više od godinu dana nisu igrali utakmice i natjecanja, a na prvenstvu su igrali protiv jakih reprezentacija, izbornik Kuharić ponosan je na velik rezultat, pristup i jedinstvo koje je momčad pokazala na turniru: „Ovi momci izgarali su za hrvatski dres i ostavili zadnji atom snage na parketu. To je naša najveća pobjeda!“
Ponosna mora biti i cijela Hrvatska jer su naši reprezentativci na samom vrhu europskog sporta!

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content