-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Donja Dubrava obilježava Dan općine. Nagrađeni zaslužni pojedinci, Plaketu Općine Donja Dubrava primio Stanko Žinić

Datum objave: 17. srpnja 2021.

Općina Donja Dubrava svoj dan veže uz katoličku svetkovinu Svete Margarete koja je zaštitnica župe u Donjoj Dubravi, tim je povodom održana i svečana sjednica Općinskog vijeća.
Svečana sjednica započela je taktovima hrvatske himne u interpretaciji Brune Rusak i profesora glazbe Antuna Horvata.
„Dobrava je mjesto poželjno za život“ rekao je Josip Ribić, predsjednik Općinskog vijeća i dodao da je u svakoj  ulici u mjestu vidljivo da se gradi i ulaže kako bi se što više podigla kvaliteta života mještana.
Općina Donja Dubrava najistočnija je Međimurska županija i bez obzira što nije zemljopisno centar Međimurja, općina nastoji biti u centru zbivanja što potvrđuju svojim radom. Načelnik Općine Marijan Varga osvrnuo se na planirane ali i ostvarene projekte te rekao kako je cijela općina danas veliko gradilište jer se provode radovi na kanalizacijskom sustavu, radovi na aglomeraciji Donja Dubrava kao i radovi na vodovodnoj mreži, izgradnji pješačko – biciklističke staze, obnovi kolničkog zastora, izrađena je projektna dokumentacija za izgradnju rotora te su završeni radovi na sportskom parku. „Puno projekata koje provodimo sufinancirani su europskim fondovima, pomoći ministarstava ali i velike pomoći Međimurske županije koja nam je uvijek bila najveća potpora u razvitku općine i zahvaljujem na tome. Mi smo Općina koja svakim danom sve više postaje središtem ovog dijela Međimurja, povezuje nas veliko zajedništvo i ideje usmjerene na dobrobit mještana.“  Istaknuo je načelnik Varga
Svečanoj sjednici nazočili su zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnici susjednih općina te čelnici javnih poduzeća i ustanova, a svečanost je bila prilika da se zaslužnim pojedincima i udrugama uruče priznanja.
Plaketu Općine Donja Dubrava primio je Stanko Žinić, predsjedniku teniskog kluba Dubravčan. Kao trener Stanko Žinić postigao je visoke rezultate educirajući mlade naraštaje tenisača, a kao veteran uspješno promovira Općinu i „Dobravski“ tenis na širem prostoru.
Zahvalnicu Općine Donja Dubrava dodijeljena je Željku Kuzmiću, za dugogodišnji volonterski rad u nogometnom klubu Dubravčan, Miroslavu Horvatu za 25. godina aktivnog članstva u Teniskom klubu, Renatu Lukša, za dugogodišnju aktivnost u Košarkaškom klubu Dubrovčan i  Ivanu Pirklu koji dugi niz godina pomaže općinskim udrugama u njihovim aktivnostima.
Općina je nagradila Reu Čižmešija, Ivu Kralj i Anu Sobočanec koje su svih osam godina osnovnoškolskog obrazovanja prošle s odličnim uspjehom. Također nagradu je primila i ravnateljica Osnovne škole Donja Dubrava, Mirjana Ribić zbog statusa ravnateljice mentorice, kao i Monika Žinić za predan rad.
Zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec istaknuo je važnost razvoja svake općine i svakog mjesta u Međimurju. „Veseli me svaki vaš realiziran projekt, svaki vaš uspjeh i napredak. Čestitam svim nagrađenim i zahvaljujem vam na zalaganju jer ste svojim angažmanom doprinijeli da vaša Donja Dubrava bude ljepša i bolja.“ Rekao je Grivec
Svečana sjednica Općinskog vijeća Donja Dubrava zaključena je glazbenom točkom još jedne mlade nade Dobrave, Zare Horvat, učenice 3. razreda Osnovne škole Donja Dubrava.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content