Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dječjem vrtiću „Klinčec“ Donja Dubrava darovano zemljište za proširenje i rekonstrukciju vrtića

Datum objave: 17. srpnja 2021.

Na dan svečane sjednice Općinskog vijeća Donja Dubrava, župan Međimurske županije Matija Posavec načelniku Donje Dubrave Marijanu Varga uručio je Odluku o dodjeli zemljišta kako bi se Dječji vrtić „Klinčec“ mogao kandidirati na Europski projekt rekonstrukcije i opremanja dječjeg vrtića, a u svrhu unaprjeđenja prostornih i materijalnih uvjeta rada.
Ulaganjem će se unaprijediti kvaliteta socijalnih usluga i pridonijeti zadovoljavanju razvojnih potreba djece kako bi se postigao daljnji razvoj i unaprjeđenje odgojno-obrazovne funkcije i djelatnosti Dječjeg vrtića „Klinčec“ što će ujedno pridonijeti usklađivanju s Državnim pedagoškim standardom te će se povećati mogućnosti za daljnji gospodarski razvoj općine kroz jačanje društvene infrastrukture.
„Donja Dubrava je veliko gradilište, radimo, gradimo i ulažemo u poboljšanje životnog standarda mještana. Ne zaboravljamo i one najmlađe koji su budućnost našeg mjesta, tako ćemo krenuti s prijavom na EU projekt kako bi našim najmlađim mještanima stvorili odlične uvjete za rast i razvoj.“ rekao je načelnik Varga. Poboljšanje socijalnih usluga i društvene infrastrukture pridonijeti će privlačnosti općine Donja Dubrava kao mjesta za život i rad pa će se posljedično smanjiti iseljavanje stanovništva, odnosno može se očekivati da će mlade obitelji doseliti odnosno ostati živjeti u Donjoj Dubravi, što će neizravno utjecati na povećanje broja radnih mjesta kroz samozapošljavanje i otvaranje novih poduzeća, zaključio je načelnik.
Župan Međimurske županije Matija Posavec rekao je kako djelatnici u odgoju i obrazovanju  doprinose slobodnom dječjem razvoju, a na zajednici je da djeci, tetama i roditeljima pružimo sve što je u našim mogućnostima kako bi im se osigurali najbolji uvjeti za rast i razvoj.“
Veliku zahvalnost uputila je i ravnateljica DV „Klinčec“ Dubravka Horvat, ravnateljica Osnovne škole Donja Dubrava Mirjana Ribić te predsjednik Općinskog vijeća Josip Ribić.
Ravnateljica Dječjeg vrtića istaknula je kako je njihov cilj da DV „Klinčec“ bude prepoznatljiv u užoj i široj zajednici  kao ustanova u kojoj se njeguje kvalitetna, kulturna i topla komunikacija s velikim naglaskom na razvijanju djece i njihovih kompetencija u rastu i razvoju. „Vjerujem da će nam obnovljeni prostori još više i bolje pripomoći u ostvarivanju naših ciljeva.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content