Obrtnička komora Međimurske županije dodijelila 38 novih majstorskih diploma

Datum objave: 5. srpnja 2021.

Obrtnička komora Međimurske županije dodijelila je novih 38 majstorskih diploma kandidatima koji su položili majstorski ispit.
Novi majstori su: Robert Goričanec, Zoran Čekunec, Martin Širok, Karlo Filipan, Josip Pavlović, Neven Ivković, Božidar Vočanec, Kristijan Krnjak, Sven Kiš, Ante Baković, Nikola Novoselec, Jurica Stanko, Boris Vrbanec, Darko Trubelja, Filip Baković, Andreas Bubek, Željko Horvat, Kornelija Papa, Matija Vusić Barlek, Miroslav Štampar, Robert Ferenc, Nenad Perčić, Kristijan Burjek, Nikola Herman, Rok Munđar, Dejan Purić, Ivan Špiranec, Goran Kralj, Nikola Hrustek, Marko Martan, Josip Hižman, Zdravko Kolarić i Krunoslav Sambolec.
Diplome su im uručili župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak koji je istaknuo da je Obrtnička komora Međimurja do sad dodijelila 771 majstorsku diplomu, a novih 38 diploma potvrda su da interes za obrtništvo ne smanjuje.
Dobili smo majstore u 18 zanimanja – autolimar, autolakirer, automehaničar, bravar, elektromehaničar, fasader, soboslikar ličilac, limar, natkonobar, pediker, plinoinstalater, vodoinstalater, instalater grijanja i klimatizacije, stolar, strojobravar, tokar, tesar i zidar, a petero majstora položilo je ispite za dva srodna zanimanja – Nikola Novoselec, Jurica Stanko, Boris Vrbanec, Robert Ferenc i Josip Hižman.
Čestitke majstorima uputio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je naglasio da su obrtnička zanimanja garancija daljnjeg gospodarskog napretka naše županije koja bilježi dobra gospodarska kretanja unatoč izazovnoj godini.