Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.1 °C
1020.0 hPa
40 %

Od sljedeće školske godine učenici OŠ Sveti Juraj na Bregu imat će jednosmjensku nastavu zahvaljujući dogradnji vrijednoj 2,6 milijuna kuna

Datum objave: 18. lipnja 2021.

400-tinjak učenika Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu od sljedeće školske godine polazit će jednosmjensku nastavu zahvaljujući investiciji vrijednoj 2,6 milijuna kuna. Dogradnjom škole dobivene su 4 učionice i 2 kabineta, a završetak radova svečano je obilježen posljednjeg dana nastave.
Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu jedna je od najvećih škola u Međimurju, a ravnatelj škole Mladen Beuk posebno je ponosan što će se broj učenika sljedeće školske godine povećati: „Odradili smo veliki posao te smo završetkom ovog projekta stvorili uvjete za jednosmjensku nastavu, dobili smo 4 moderne učionice koje će nam omogućiti još kvalitetnije uvjete za odgoj i obrazovanje naše djece.“
Zahvaljujući dobroj suradnji Općine Sveti Juraj na Bregu i Međimurske županije, radovi na dogradnji školske zgrade započeli su u studenom 2020. godine te su završeni prije roka. Općina Sveti Juraj na Bregu financirala je 40% ukupnog iznosa projekta, odnosno 1.040.000,00 kuna, dok je preostalih 60%, odnosno 1.560.000,00 kuna financirala Međimurska županija. Načelnik Anđelko Nagrajsalović istaknuo je da se Općina rado uključila u projekt jer je obrazovanje jedan od prioriteta, a jednosmjenska nastava bila je želja svih mještana.
Dogradnja i opremanje ove škole dokaz su dobre suradnje i svijesti vodstva Općine o potrebama mještana. Ova škola ima dobro moderne učionice, ima kvalitetnu sportsku dvoranu, dodatne sadržaje i sve što je potrebno za cjelodnevnu nastavu, a takve uvjete ćemo stvoriti i u ostalim školama diljem Međimurja.“, kazao je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je zajedno s pročelnicom UO za obrazovanje i kulturu MŽ Blaženkom Novak čestitao učenicima na uspješno završenoj školskoj godini.
Iza nas je složena školska godina koju su jednako hrabro i uspješno položili i učenici i nastavnici, djelatnici škola, ali i roditelji. Vjerujem da ćemo nakon ove školske godine još više cijeniti nastavnike i zahtjevan posao koji obavljaju, a učenicima želim da se dobro odmore tijekom ljetnih praznika uz nadu da će im sljedeća školska godina biti jednostavnija.“, poručila je pročelnica Novak.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content