Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Od sljedeće školske godine učenici OŠ Sveti Juraj na Bregu imat će jednosmjensku nastavu zahvaljujući dogradnji vrijednoj 2,6 milijuna kuna

Datum objave: 18. lipnja 2021.

400-tinjak učenika Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu od sljedeće školske godine polazit će jednosmjensku nastavu zahvaljujući investiciji vrijednoj 2,6 milijuna kuna. Dogradnjom škole dobivene su 4 učionice i 2 kabineta, a završetak radova svečano je obilježen posljednjeg dana nastave.
Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu jedna je od najvećih škola u Međimurju, a ravnatelj škole Mladen Beuk posebno je ponosan što će se broj učenika sljedeće školske godine povećati: „Odradili smo veliki posao te smo završetkom ovog projekta stvorili uvjete za jednosmjensku nastavu, dobili smo 4 moderne učionice koje će nam omogućiti još kvalitetnije uvjete za odgoj i obrazovanje naše djece.“
Zahvaljujući dobroj suradnji Općine Sveti Juraj na Bregu i Međimurske županije, radovi na dogradnji školske zgrade započeli su u studenom 2020. godine te su završeni prije roka. Općina Sveti Juraj na Bregu financirala je 40% ukupnog iznosa projekta, odnosno 1.040.000,00 kuna, dok je preostalih 60%, odnosno 1.560.000,00 kuna financirala Međimurska županija. Načelnik Anđelko Nagrajsalović istaknuo je da se Općina rado uključila u projekt jer je obrazovanje jedan od prioriteta, a jednosmjenska nastava bila je želja svih mještana.
Dogradnja i opremanje ove škole dokaz su dobre suradnje i svijesti vodstva Općine o potrebama mještana. Ova škola ima dobro moderne učionice, ima kvalitetnu sportsku dvoranu, dodatne sadržaje i sve što je potrebno za cjelodnevnu nastavu, a takve uvjete ćemo stvoriti i u ostalim školama diljem Međimurja.“, kazao je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je zajedno s pročelnicom UO za obrazovanje i kulturu MŽ Blaženkom Novak čestitao učenicima na uspješno završenoj školskoj godini.
Iza nas je složena školska godina koju su jednako hrabro i uspješno položili i učenici i nastavnici, djelatnici škola, ali i roditelji. Vjerujem da ćemo nakon ove školske godine još više cijeniti nastavnike i zahtjevan posao koji obavljaju, a učenicima želim da se dobro odmore tijekom ljetnih praznika uz nadu da će im sljedeća školska godina biti jednostavnija.“, poručila je pročelnica Novak.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content