Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana konstituirajuća sjednica Skupštine Međimurske županije. Dragutin Glavina izabran za predsjednika, Ivica Baksa i Mario Medved za potpredsjednike

Datum objave: 10. lipnja 2021.

Na održanoj konstituirajućoj sjednici Skupštine Međimurske županije u zgradi Scheier svečano su prisegnuli vijećnici čime su službeno započeli s četverogodišnjim mandatom u županijskom predstavničkom tijelu nakon održanih lokalnih izbora.

Predsjednik Mandatne komisije Franjo Makovec podnio je izvješće kojim je utvrđeno da su članovi Skupštine Međimurske županije: Ivica Baksa, Ivan Borović, Vladimir Čituš, Dejan Drabić, Dragutin Glavina, Marina Gradišer, Stjepan Horvat,  Saša Horvat, Nenad Hranilović, Nikola Hren, Igor Ivković, Željko Kofjač, Ivan Kolmanić, Goran Kozjak, Franjo Makovec, Zlatko Marciuš, Andreja Marić, Ivan Martan, Mario Medved, Slađan Mihoci, Zdravko Mlinarić, Alojz Nestić, Dijana Novak, Mladen Novak, Željko Pavlic, Vladimir Peršić, Bojana Petrić, Nina Plaftak, Ivica Požgaj, Đurđica Slamek, Boža Škvorc, Zvonimir Taradi, Bernarda Topolko, Dražen Vidović, Zoran Vidović, Vjeran Vrbanec i Miljenko Zobić.

Jednoglasno je izabran predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina. Također, jednoglasno je izabran potpredsjednik Skupštine iz vladajuće većine Ivica Baksa, dok je većinom glasova vijećnika izabran potpredsjednik iz oporbe Mario Medved.

Zahvaljujem vijećnicima na povjerenju koje su mi iskazali izabravši me na ovu časnu i odgovornu dužnost. U novom mandatu Skupština Međimurske županije bit će mjesto demokracije, mjesto na kojem će se iznjedriti odlični prijedlozi koji će biti u funkciji razvoja Međimurja, dizanja standarda naših građana i podizanja svijesti da naša županija može još bolje. Očekujem dobru suradnju s izvršnom vlasti s obzirom na to da sa županom Posavcem surađujem već 15-ak godina te sam siguran da će naša sinergija biti na primjer drugima.“, poručio je novi predsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina.

Čestitke izabranim vijećnicama i vijećnicima, potpredsjednicima i predsjedniku uputio je župan Međimurske županije Matija Posavec. „Konstituiranjem najvećeg predstavničkog tijela u Međimurskoj županiji završen je izborni proces u Međimurju te možemo nastaviti raditi energično, hrabro i predano. Mnogo je posla pred nama, mnogo izazova, no nećemo propustiti ni jednu priliku nego ćemo iskoristiti svaku mogućnost privlačenja europskih fondova, osobito sada kada imamo na raspolaganju Mehanizam za oporavak. Želja nam je da dobro surađujemo sa svakom općinom i gradom, a drago mi je što ćemo u ovom mandatu imati političku stabilnost koja će omogućiti još kvalitetniju realizaciju projekata.“, kazao je župan Posavec dodavši da se povjerenje građana mora opravdati rezultatima, stoga će se prva radna sjednica održati već početkom srpnja: „Nastavljamo s ulaganjem u obrazovanje, čeka nas dovršetak Centra kompetentnosti u strojarstvu i dogradnje OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, pokrenuli smo izradu projektne dokumentacije za dogradnju osnovnih škola u Murskom Središću i Svetom Martinu na Muri. Projekata ne nedostaje, a vjerujem da i vijećnici u novom sazivu Skupštine žele da se Međimurje i dalje razvija te da i dalje budemo predvodnici. U ovom sazivu neće dominirati političke stranke, već ljudi s političkim i radnim iskustvom te vjerujem da ćemo dobrom suradnjom učiniti velike stvari za naše Međimurje.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content