Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1028.0 hPa
71 %

Otvaranjem prolaza u Stari grad Zrinskih najavljeno skoro otvaranje Riznice Međimurja

Datum objave: 5. lipnja 2021.

Nakon dvije i pol godine, koliko su trajali radovi na obnovi fortifikacije, ponovno je otvoren prolaz u Stari grad Zrinskih u Čakovcu. Otvorenje prolaza upriličeno je uz mali performans Zrinske garde Čakovec i Dejana Buvača koji je u ulozi Petra Zrinskog građanima otvorio vrata našeg prekrasnog Starog grada te je predao ključ županu Međimurske županije Matiji Posavcu i gradonačelnici Grada Čakovca Ljerki Cividini. Samo otvorenje održano je u odličnoj organizaciji Muzeja Međimurja Čakovec i ravnateljice Maše Hrustek Sobočan.

2021. godina posebna je po tome što obilježavamo mnoge važne datume, među kojima je 400. obljetnica rođenja Petra Zrinskog, 350. obljetnica pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana, 10 godina Spomendana pogibije i 20 godina djelovanja Zrinske garde Čakovec, a u ovoj godini je realiziran i najvrjedniji projekt ulaganja u kulturnu baštinu Međimurja, obnova fortifikacije. Otvaranje gradskih vrata korak je prema skorašnjem otvorenju Riznice Međimurja koja će biti smještena u obnovljenoj fortifikaciji, poklon građanima Čakovca, Međimurja i svim turistima koji će dolaziti razgledati prekrasno zadnje, a otvaranje gradskih vrata simbolično predstavlja i korak prema boljoj suradnji Međimurske županije i Grada Čakovca. Zahvaljujući europskom projektu vrijednom više od 40 milijuna kuna, Stari grad Zrinskih bit će ponos cijele Hrvatske.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content