Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. svibnja 2021.

Datum objave: 28. svibnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 134 uzoraka, od čega je evidentirano 23 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 17,16% pozitivnih od broja testiranih.
Obavljenim testiranjima brzim antigenskim testovima evidentiran je 1 pozitivan nalaz, a iz drugih županija prijavljen je 1 pozitivan slučaj.
U protekla 24 sata oporavile su se 22 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 176. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 58 961 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 50 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, otpušteno je 6 pacijenata, dok je 1 pacijent na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Tijekom jučerašnjeg dana u Međimurju je cijepljeno 1 311 osoba. Barem jednom dozom do sada je cijepljeno 37 806 osoba, što je 43,05 % stanovništva starijeg od 18 godina. Akcija masovnog cijepljenja se nastavlja i tijekom sutrašnjeg dana.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content