Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Povodom Međunarodnog dana sestrinstva upriličena svečanost za medicinske sestre i tehničare koji obilježavaju jubileje rada u struci

Datum objave: 12. svibnja 2021.

Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, upriličeno je prigodno obilježavanje za medicinske sestre i tehničare Županijska bolnice Čakovec koji ove godine obilježavaju „okrugle“ godišnjice rada.
Marija Branković, Darinka Žvorc-Novak i Dijana Kos navršile su 40 godina rada, a Marijana Đurinić, Tanja Krnjak, Valerija Horvat, Zdenka Jarni i Lidija Marciuš 30 godina rada.
Kristina Cmrečki, Ivana Resman, Marina Režek, Jasna Rakić, Gordana Janković, Aleksandar Masten i Suzana Štefulj u Županijskoj bolnici Čakovec punih su 20 godina, a 10 godina rada obilježavaju Lucija Čmrlec, Robert Hunjadi, Dario Kukovec, Gordana Tasković i Sanja Galović.
Čestitke i zahvale na predanom i nesebičnom radu uputili su im župan Međimurske županije Matija Posavec s pročelnicom UO za zdravstvo i socijalnu skrb MŽ Sonjom Tošić-Grlač, ravnatelj Županijske bolnice Čakovec dr. Tomislav Novinščak, pomoćnik ravnatelja za kvalitetu dr. Igor Šegović, pomoćnik ravnatelja za sestrinstvo Goran Toplek i predsjednica Hrvatske komore medicinskih sestara Međimurske županije Marija Prekupec.
Tradicionalno, Dan sestrinstva širom svijeta obilježava se 12. svibnja, na rođendan Florence Nightingale, engleske medicinske sestre koja je smanjila smrtnost ranjenika iz krimskog rata 1850.-ih, podižući higijenske standarde i zbog toga se smatra osnivačicom moderne njege.
Medicinske sestre i tehničari osobe su s kojima pacijenti i njihove obitelji ostvaruju prvi kontakt. Zahvaljujući njima, njihovom autoritetu, empatiji, znanju i ljubaznosti, pacijenti prilikom dolaska u Županijsku bolnicu Čakovec osjećaju sigurno i imaju dobru sliku o našoj bolnici.“, istaknuo je dr. Igor Šegović.
Važnost medicinskih sestara i tehničara posebno je prepoznata posljednjih godinu dana, tijekom pandemije koronavirusom, jer su njihova stručnost i vrijednosti koje predstavljanju jedan od najvažnijih kotačića funkcioniranja zdravstvenog sustava. „Posljednjih godinu dana u Županijskoj bolnici Čakovec zbog koronavirusa hospitalizirano je 1114 osoba, dok je u cijeloj Međimurskoj županiji evidentirano 15 298 oboljelih. Zajedno sa liječnicima i ostalim djelatnicima uključenima u zdravstveni sustav, odradili ste ogroman posao i dali veliki doprinos održivosti našeg zdravstvenog sustava, uključeni ste u akcije cijepljenja koje smo krenuli provoditi prvi u Hrvatskoj, spasili ste brojne živote, a našim ste pacijentima heroji. Hvala vam na tome.“, poručio je župan Međimurske županije Matija Posavec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content