-0.9 °C
1026.0 hPa
84 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 4. svibnja 2021.

Datum objave: 4. svibnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 217 uzoraka, od čega je evidentirano 42 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 19,4% pozitivnih od broja testiranih.
Obavljenim testiranjima brzim antigenskim testovima evidentirana su 2 pozitivna nalaza, na temelju kliničke slike SARS-CoV-2 virus je dijagnosticiran kod 2 osobe, a iz drugih županija je prijavljeno 8 pozitivnih slučajeva. U protekla 24 sata oporavilo se 70 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 539.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 54 086 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 86 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 15 pacijenata, otpušteno je 8 pacijenata, dok su 3 pacijenta na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 34 godine s brojnim dodatnim pridruženim bolestima.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 26.04.2021. do 02.05.2021. godine, 120 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 33 na području grada Mursko Središća, 39 na području grada Preloga, 23 na području općine Belica, 4 općine Dekanovec, 1 općine Domašinec, 11 općine Donja Dubrava, 31 općine Donji Kraljevec, 15 općine Donji Vidovec, 21 općine Goričan, 22 općine Kotoriba, 16 općine Mala Subotica, 41 općine Nedelišće, 7 općine Orehovica, 6 općine Podturen, 14 općine Pribislavec, 12 općine Selnica, 17 općine Strahoninec, 29 općine  Sveta Marija, 24 općine Sveti Juraj na Bregu, 9 općine Sveti Martin na Muri, 7 općine Vratišinec, 17 općine Šenkovec i 13 općine Štrigova.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content