Večernjakov specijal posvećen Zrinskima, Frankopanima i Međimurju

Datum objave: 2. svibnja 2021.

Povodom Dana Međimurske županije i 350. obljetnice pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana, u današnjem izdanju Večernjeg lista pripremljen je specijal na temu Zrinskih i Frankopana. Na više od 130 stranica čitajte o zrinsko-frankopanskom otporu, o baštini Zrinskih, o novom projektu rekonstrukcije fortifikacije Starog grada Zrinskih, o obiteljskoj lozi, o pojedinim istaknutim članovima i mnogim drugim pojedinostima vezanim za Zrinske.
Urednik specijalnog izdanja je Ivica Beti, a fotografije je snimio Vjeran Žganec Rogulja. Autori članaka su: dr.sc. Hrvoje Petrić, dr.sc. Željko Holjevac, Ivica Beti, dr.sc. Ines Virč, Milovan Petković, Magdalena Vrbanec, dr.sc. Petar Feletar, mr.sc. Zlatko Bacinger, Branka Marciuš, Denis Derk, prof. dr. Dinko Šokčević, Bojan Kocijan i Maša Hrustek Sobočan. Specijalno izdanje tiskano je na inicijativu Međimurske županije kako bi se obilježile okrugle obljetnice: 350. godišnjica pogubljenja Zrinskog i Frankopana, 400. obljetnica rođenja Petra Zrinskog, 10. obljetnica proglašenja 30. travnja Spomendanom Zrinskih i Frankopana i 20 godina djelovanja Zrinske garde Čakovec.