Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 1. svibnja 2021.

Datum objave: 1. svibnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 258 uzoraka od čega je evidentirano 90 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 34,9% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 83 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 662.
Brzim antigenskim testiranjem SARS-CoV-2 virus dokazan je kod 1 osobe, a iz drugih županija javljeno je da je PCR-om dokazan SARS-Cov-2 virus kod 3 osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 53 837 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 80 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata primljeno je 5 pacijenata, otpušteno je 6 pacijenata te su 4 pacijenta na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 14 599 oboljelih osoba, a oporavilo se 13 669 osoba.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content