Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 28. travnja 2021.

Datum objave: 28. travnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 445 uzoraka, od čega je evidentirana 157 pozitivnih  nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 35,2% pozitivnih od broja testiranih.
Obavljenim testiranjima brzim antigenskim testovima evidentirano su 2 pozitivna nalaza, na temelju kliničke slike SARS-CoV-2 virus evidentiran je kod 1 osobe, dok je iz drugih županija javljeno o 4 pozitivnih slučaja.                                                                
U protekla 24 sata oporavilo se 86 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 633.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 53 125 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 89 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 pacijenata, otpušteno je 6 pacijenata, a 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 83 godine.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 14 367 oboljelih, a ukupno se oporavilo 13 431 osoba.
Danas se u Međimurskoj županiji nastavlja akcija cijepljenja te će na 3 punkta moći cijepiti 1100 osoba.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content