Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 24. travnja 2021.

Datum objave: 24. travnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađen je 241 uzorak, od čega je evidentirano 93 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 38,5% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavile su se 82 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 689.
Obavljenim testiranjima brzim antigenskim testovima evidentiran je jedan pozitivan slučaj, dok je iz drugih županija javljeno o jednom pozitivnom slučaju osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurju. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 52 165 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 83 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 11 pacijenata, otpušteno je 13 pacijenata, a 2 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 14 046 oboljelih osoba, a oporavilo se 13 097 osoba na SARS CoV 2 virus.
Danas se nastavlja akcija cijepljenja u Međimurskoj županiji, na tri punkta u Nedelišću, Prelogu i Murskom Središću te će se cijepiti oko 1 200 osoba.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content