Informacijski centar EUROPE DIRECT Čakovec povodom Dana planeta Zemlje organizirao je likovni natječaj #JerVolimSvojuPlanetu kako bi potaknuo razmišljanje i uključivanje djece i mladih u očuvanje naše planete.

Čuvanje okoliša i zdravlja ljudi, jedan je od najvažnijih zadataka našeg vremena. Povećanje globalne temperature, iscrpljivanje prirodnih resursa i kontinuirani gubitak biološke raznolikosti, zajedno s povećanjem šumskih požara, poplava i drugih prirodnih katastrofa, narušavaju našu sigurnost i napredak. Stoga je važno uključiti najmlađe da što ranije počinju razmišljati o ovim problemima i načinima kako pomoći našoj planeti, poručuju ih EDIC-a Čakovec.

Povjerenstvo je imalo izuzetno zahtjevan zadatak, no između brojnih maštovitih radova, odabrani su oni najkreativniji.

U kategoriji dječjih vrtića nagrađeni su:

DV Fijolica, skupina Gljivice s odgojiteljicama Ines Strbad i Biserkom Petković

DV Cipelica, PO Vjeverica, skupina Kockice s odgojiteljicama Ivanom Vučak i Stanislavom Petrinović

DV Cipelica, PO Vjeverica, skupina Pužići s odgojiteljicama Petrom Korotaj i Snježanom Horvat Mrazović

U kategoriji individualnih radova za niže razrede osnovnih škola, nagrađeni su:

Eva Nova, 4.A, Osnovna škola Gornji Mihaljevec, mentorica Ljubica Žabek-Horvatić

Mia Vuk, 4.B, Osnovna škola Strahoninec, mentorica Jadranka Škvorc

Tena Blagus, 4.B, Osnovna škola Strahoninec, mentorica Jadranka Škvorc

U kategoriji individualnih radova za više razrede osnovnih škola, nagrađena je:

Maja Katalenić, 7.B, Osnovna škola Kuršanec, mentorica Ida Domišljanović

Unatoč vrlo izazovnim uvjetima, uzrokovanim koronakrizom, kada se nastava održava na daljinu i u izmijenjenim okolnostima, veseli velik odaziv na natječaj te što su mentori uspjeli animirati učenice i učenike i potaknuli ih da budu dio ovog hvale vrijednog projekta. Svi radovi izloženi su u holu Međimurske županije.

Galeriju svih prijavljenih radova moguće je pregledati na EDIC-ovim stranicama