Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Uspješno završen EDIC-ov likovni natječaj. Bravo za najmlađe koji su kreativnim radovima obilježili Dan planeta Zemlje

Datum objave: 22. travnja 2021.

Informacijski centar EUROPE DIRECT Čakovec povodom Dana planeta Zemlje organizirao je likovni natječaj #JerVolimSvojuPlanetu kako bi potaknuo razmišljanje i uključivanje djece i mladih u očuvanje naše planete.
Čuvanje okoliša i zdravlja ljudi, jedan je od najvažnijih zadataka našeg vremena. Povećanje globalne temperature, iscrpljivanje prirodnih resursa i kontinuirani gubitak biološke raznolikosti, zajedno s povećanjem šumskih požara, poplava i drugih prirodnih katastrofa, narušavaju našu sigurnost i napredak. Stoga je važno uključiti najmlađe da što ranije počinju razmišljati o ovim problemima i načinima kako pomoći našoj planeti, poručuju ih EDIC-a Čakovec.
Povjerenstvo je imalo izuzetno zahtjevan zadatak, no između brojnih maštovitih radova, odabrani su oni najkreativniji.
U kategoriji dječjih vrtića nagrađeni su:
DV Fijolica, skupina Gljivice s odgojiteljicama Ines Strbad i Biserkom Petković
DV Cipelica, PO Vjeverica, skupina Kockice s odgojiteljicama Ivanom Vučak i Stanislavom Petrinović
DV Cipelica, PO Vjeverica, skupina Pužići s odgojiteljicama Petrom Korotaj i Snježanom Horvat Mrazović
U kategoriji individualnih radova za niže razrede osnovnih škola, nagrađeni su:
Eva Nova, 4.A, Osnovna škola Gornji Mihaljevec, mentorica Ljubica Žabek-Horvatić
Mia Vuk, 4.B, Osnovna škola Strahoninec, mentorica Jadranka Škvorc
Tena Blagus, 4.B, Osnovna škola Strahoninec, mentorica Jadranka Škvorc
U kategoriji individualnih radova za više razrede osnovnih škola, nagrađena je:
Maja Katalenić, 7.B, Osnovna škola Kuršanec, mentorica Ida Domišljanović
Unatoč vrlo izazovnim uvjetima, uzrokovanim koronakrizom, kada se nastava održava na daljinu i u izmijenjenim okolnostima, veseli velik odaziv na natječaj te što su mentori uspjeli animirati učenice i učenike i potaknuli ih da budu dio ovog hvale vrijednog projekta. Svi radovi izloženi su u holu Međimurske županije.
Galeriju svih prijavljenih radova moguće je pregledati na EDIC-ovim stranicama

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content