Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 11. travnja 2021.

Datum objave: 11. travnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađen je 351 uzorak, od čega je evidentirano 65 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 18,5% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavile su se 52 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 444.
Testiranjem brzim Ag testovima javljeno je o jednom pozitivnom slučaju. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 49 25 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 39 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 7 pacijenata, otpuštena su 3 pacijenta, dok je 1 pacijent na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Na području Međimurske županije u subotu je već osmi tjedan za redom uspješno organizirano još jedno masovno cijepljenje građana protiv SARS-CoV-2 virusa. Iako je bilo planirano cijepljenje 1700 osoba, na tri punkta cijepljeno je 1819 osoba. Prvom dozom cijepilo se 1137 osoba, a drugom dozom 682 osobe. U Nedelišću na prostorima Mesapa cijepljeno je 748 osoba (400 doza Moderne i 348 doza Pfizera). U Prelogu su se cijepile 542 osobe (331 doza Pfizera, 107 doza Moderne i 104 doze Astra Zenece). U Murskom Središću je cijepljeno 529 osoba (329 doza Pfizera, 100 doza Moderne i 100 doza Astra Zenece).
Stožer civilne zaštite Međimurske županije čestita i zahvaljuje svim aktivnim i vrijednim provoditeljima cijepljenja, liječnicima, medicinskim sestrama, svom zdravstvenom osoblju, Crvenom križu, HGSS-u, djelatnicima Županije kao i svima uključenima.
Osmim masovnim cijepljenjem tako je 13 488 osoba primilo barem jednu dozu cjepiva, dok se za idući tjedan planira cijepiti još oko 3 000 osoba.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content