Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-2.5 °C
1029.0 hPa
66 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 30. ožujka 2021. - U Međimurju evidentirano 12 pozitivnih nalaza PCR testom, tijekom sutrašnjeg dana cijepit će se 1200 osoba

Datum objave: 30. ožujka 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađena su 182 uzorka, od čega je evidentirano 12 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 6,6% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 24 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 221.
Iz drugih županija javljeno je o 3 pozitivna slučaja osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji, epidemiolozi su na temelju kliničke slike dijagnosticirali SARS-CoV-2 virus kod 4 osobe, a obavljenim testiranjima brzim antigenskim testovima evidentiran je 1 pozitivan slučaj. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 46 571 uzorak, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 37 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, otpuštena su 2 pacijenta, a 1 pacijent je na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Nakon obavljenih konzultacija s epidemiološkom službom i ravnateljima škola, odlučeno je da će se nastava u školama kojima je osnivač Međimurska županija odvijati uživo u srijedu, 30. ožujka, dok će u četvrtak, 1. travnja škole organizirati slobodan dan ili online aktivnosti. Od petka, 2. travnja  počinju proljetni praznici koji će trajati do 12. travnja.
Ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije dr. Marina Payerl-Pal osvrnula se na trenutnu epidemiološku situaciju u Međimurskoj županiji naglasivši da unatoč porastu incidencije, nema drastičnih pogoršanja te je situacija u Međimurju za sada povoljna: „Pozivamo građane na veliki oprez, posebice uoči uskrsnih blagdana. Pridržavajte se mjera, izbjegavajte veća okupljanja i nosite propisanu zaštitu.
Proteklog vikenda u Međimurju je provedena 6. akcija masovnog cijepljenja te je cijepljeno 1512 osoba, a cijepljenje se iznimno nastavlja sutra, 31. travnja. Na tri punkta u Nedelišću, Prelogu i Murskom Središću bit će dostupno oko 1200 doza cjepiva. Istaknimo da je do sada procijepljeno 9,5% stanovništva Međimurske županije. Tijekom uskrsnog vikenda građani će se moći testirati brzim antigenskim testovima u Čakovcu i Murskom Središću.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 22.03.2021. do 28.03.2021. godine,  80 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 7 na području grada Mursko Središća, 13 na području grada Preloga, 5 na području općine Belica, 1 općine Dekanovec, 2 općine Domašinec, 5 općine Donji Kraljevec, 1 općine Donji Vidovec, 3 općine Goričan, 11 općine Gornji Mihaljevec, 2 općine Kotoriba, 4 općine Mala Subotica, 15 općine Nedelišće, 5 općine Orehovica, 3 općine Podturen, 12 općine Pribislavec, 9 općine Selnica, 1 općine Strahoninec, 8 općine Sveta Marija, 18 općine Sveti Juraj na Bregu, 5 općine Sveti Martin na Muri, 3 općine Vratišinec, 5 općine Šenkovec i 1 općine Štrigova.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content