Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 20. ožujka 2021.

Datum objave: 20. ožujka 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 123 uzoraka, od čega je evidentirano 16 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 13% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 16 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 132.
Iz drugih županija javljeno je o 2 pozitivna slučaja osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji, a epidemiolozi su na temelju kliničke slike dijagnosticirali SARS-CoV-2 virus kod 1 osobe.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 44 809 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitaliziran je 31 pacijent pozitivan na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, otpuštena su 2 pacijenta, a 1 pacijent je na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata preminula je jedna muška osoba stara 76 godina. 
Ove subote u Međimurskoj županiji nastavljena je akcija cijepljenja. U dvorani MESAP-a u Nedelišću cijepit će se oko 700 građana koji su primili prvu dozu cjepiva 20. veljače, a u dvoranama osnovnih škola u Prelogu i Murskom Središću prvom dozom cijepit će se oko 400 osoba.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr.
Pozivni centar Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije vezan uz SARS-CoV-2 virus je na broju 040/386-835. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content