Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1028.0 hPa
71 %

Međimurska županija nastavlja s provođenjem europskog projekta "Školski obroci svima" kojim je omogućena besplatna prehrana za 994 učenika

Datum objave: 18. ožujka 2021.

U okviru Poziva „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva“, Međimurska županija u partnerstvu s 22 osnovne škole već petu godinu provodi projekt „Školski obroci svima“ . Osnovna ideja projekta je da svaki učenik, bez obzira na materijalno stanje u obitelji, ima pravo na školsku užinu.
Projektom je obuhvaćeno 994 učenika iz škola koje posjeduju kapacitet za pripremu školskih obroka, imaju školske kuhinje te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Međimurska županija nositelj je ovog projekta vrijednog 999.081,83 kuna koji se u potpunosti financira iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD). Pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić Grlač istaknula je kako je ovo hvalevrijedan i važan projekt koji se provodi posljednjih pet godina: „Lokalna i šira društvena zajednica mora učiniti sve da se socijalna nejednakost što manje prepoznaje u sustavu osnovnoškolskog obrazovanja, a svako dijete mora imati pravo na standard u odgoju i obrazovanju.“
Projektom „Školski obroci svima“ zaokružuju se brojne potpore Međimurske županije u obrazovanje. Podsjetimo, Međimurje je jedina hrvatska županija koja u potpunosti financira prijevoz autobusom i vlakom za sve učenike osnovnih i srednjih škola te osigurava asistente u nastavi u predškolskom i školskom sustavu. „I ove školske i akademske godine nastavljamo sa sustavom financiranog prijevoza za sve učenike osnovnih i srednjih škola, jednokratnim potporama za 2300 studenata u vrijednosti od 600 kuna, jednokratnim potporama za 4 000 učenika srednjih škola od 300 kuna, stipendijama za deficitarna zanimanja, potporama djeci hrvatskih branitelja, financiranjem osobnih asistenata za više od 90 učenika u osnovnim i srednjim školama, financiranjem centara izvrsnosti te brojnim drugim potporama s kojima će se nastaviti u narednom periodu.“, istaknuo je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec.
Podsjetimo, uslijed izvanrednih okolnosti vezanih uz epidemiju koronavirusa, Međimurska županija je tijekom svibnja i lipnja 2020. godine financirala troškove školske kuhinje za sve učenike nižih razreda osnovnih škola na području Međimurske županije. Mjera je obuhvatila 26 osnovnih škola pri čemu je financiran 71 631 obrok, za što je iz županijskog Proračuna izdvojeno 322.342,50 kuna.
U projekt „Školski obroci svima“ od samog je početka uključena Osnovna škola Strahoninec čiji je ravnatelj Josip Šipek kazao da iako su u projekt uključeni s manjim brojem učenika, besplatni školski obroci iznimno su važan projekt za učenike, roditelje i zajednicu. Prema riječima koordinatorice projekta Valentine Biševac obroci koji se dijele korisnicima u sklopu provedbe projekta identični su vrsti obroka koji se poslužuje učenicima čiji roditelji samostalno financiraju troškove školske kuhinje.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content