Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Međimurskoj županiji 4 pozitivna slučaja od 165 testiranih osoba - Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 23. veljače 2021.

Datum objave: 23. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 165 osoba od čega su evidentirana 4 pozitivna slučaja na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, što je 2,42% pozitivnih u odnosu na broj testiranja. Iz drugih županija javljeno je o 1 pozitivnom slučaju dokazanom PCR testom, na temelju kliničke slike COVID-19 dijagnosticiran je kod 3 osobe, a obavljenim testiranjima s Ag brzim testovima evidentiran je 1 pozitivan slučaj.
U protekla 24 sata oporavilo se 25 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 102. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 41 002 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 33 pacijenta pozitivna na virus COVID-19. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, a otpuštena su 2 pacijenta. Na invazivnoj respiraciji nalaze se 3 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 11 629 oboljelih COVID-19 osoba.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content