Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.6 °C
1024.0 hPa
30 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 21. veljače 2021.

Datum objave: 21. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 190 osoba od čega je evidentirano 12 pozitivnih slučajeva na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji, što je 6,31% pozitivnih u odnosu na broj testiranja. Iz drugih županija javljeno je o jednom pozitivnom slučaju dokazanim PCR testom. U protekla 24 sata oporavilo se 11 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 125. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 40 810 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 30 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19. U protekla 24 sata hospitaliziran je jedan pacijent. Na invazivnoj respiraciji nalaze se 3 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 64 godine s brojnim dodatnim pridruženim bolestima.
U nedjelju, 21. veljače 2021.godine 7-dnevna incidencija u Međimurskoj županiji iznosi 65 pozitivnih na 100 000 stanovnika (u odnosu na 85 prošle nedjelje), odnosno 75 pozitivnih ako se ubroji dijagnostika na temelju kliničke slike i brzi antigenski testovi (u odnosu na 102 prošle nedjelje). 14-dnevna incidencija i dalje je u padu, te s današnjim danom iznosi 145 pozitivnih na 100 000 stanovnika (u odnosu na 207 prošle nedjelje), odnosno 173 pozitivnih ako se ubroji dijagnostika na temelju kliničke slike i brzi antigenski testovi (u odnosu na 243 prošle nedjelje).
U proteklih 7 dana PCR metodom testirano je 1 030 osoba, od čega ih je 71 pozitivnih, te je postotak pozitivnih u odnosu na broj testiranja 6,9%, (prošle nedjelje je iznosio 8,9%).

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content