Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.4 °C
1024.0 hPa
46 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 16. veljače 2021.

Datum objave: 16. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 178 osoba od čega je evidentirano 5 pozitivnih slučajeva na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, što je 2,8% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 23 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 126. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 40 010 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Iz drugih županija prijavljena su 2 pozitivna slučaja osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 34 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19. U protekla 24 sata hospitalizirana su 2 pacijenta, a otpušteno je 12 pacijenata. Na invazivnoj respiraciji se nalaze 2 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 08.02.2021. do 14.02.2021. godine, 27  je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 6 na području grada Mursko Središća, 3 na području grada Preloga, 4 na području općine Belica, 3 općine Domašinec, 1 općine Donja Dubrava, 6 općine Donji Kraljevec, 4 općine Goričan, 1 općine Kotoriba, 10 općine Mala Subotica, 13 općine Nedelišće, 3 općine Orehovica, 5 općine Podturen, 3 općine Pribislavec,  2 općine Selnica, 2 općine Strahoninec, 3 općine Sveti Juraj na Bregu, 1 općine Sveti Martin na Muri, 2 općine Vratišinec, 3 općine Šenkovec i 5 općine Štrigova.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID 19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje. Također, dostupna je internetska platforma za sve web preglednike, mobitele i tablete te je postavljena na mrežnoj stranici Doma zdravlja Čakovec – www.dzck.hr/cijepljenje.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr.
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content