Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 13. veljače 2021.

Datum objave: 13. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 137 osoba od čega je evidentirano 13 pozitivnih slučajeva na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, što je 9,5% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 30 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 167. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 39 617 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Obavljenim testiranjima sa Ag brzim testovima evidentirana su 3 pozitivna slučaja, epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID-19 kod 2 osobe.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 44 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19. U protekla 24 sata hospitalizirano je 7 pacijenata, a otpuštena su 4 pacijenta. Na invazivnoj respiraciji se nalaze 2 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata preminula je jedna muška osoba, stara 69 godina.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 11 525 oboljele COVID-19 osobe, a ukupno se oporavilo 11 123 osoba.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID 19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje. Također, dostupna je internetska platforma za sve web preglednike, mobitele i tablete te je postavljena na mrežnoj stranici Doma zdravlja Čakovec – www.dzck.hr/cijepljenje.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr.
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content