Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 11. veljače 2021. godine

Datum objave: 11. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 164 osoba od čega je evidentirano 11 pozitivnih slučajeva na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, što je 6,7% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 27 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 186. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 39 378 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Obavljenim testiranjima sa Ag brzim testovima evidentiran je 1 pozitivan slučaj, epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID-19 kod 2 osobe, dok je iz drugih županija prijavljena 1 pozitivna osoba s prebivalištem ili boravištem u Međimurskoj županiji.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 39 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19. U protekla 24 sata hospitalizirana su 3 pacijenta, a otpuštena su 4 pacijenta. Na invazivnoj respiraciji se nalaze 2 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 11 493 oboljele COVID-19 osobe, a ukupno se oporavilo 11 073 osoba.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID-19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje. Također, dostupna je internetska platforma za sve web preglednike, mobitele i tablete te je postavljena na mrežnoj stranici Doma zdravlja Čakovec – www.dzck.hr/cijepljenje. Molimo građane da prije predaje zahtjeva putem pozivnog centra za cijepljenje pripreme OIB i zdravstvenu iskaznicu kako bi olakšali proces prijave.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi mikrobiologija@zzjz-ck.hr.  
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content