Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 10. veljače 2021. godine

Datum objave: 10. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirane su 203 osobe od čega su evidentirana 34 pozitivna slučaja na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, što je 16,7% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 5 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 201. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 39 215 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Obavljenim testiranjima s Ag brzim testovima evidentirana su 2 pozitivna slučaja, dok je iz drugih županija javljeno o 1 pozitivnom slučaju.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 40 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19. U protekla 24 sata hospitalizirana su 4 pacijenta, a otpušteno je 4 pacijenata. Na invazivnoj respiraciji se nalaze 2 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Na današnji dan nema medicinskih djelatnika pozitivnih na korona virus.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 11 478 oboljelih COVID-19 osoba, a ukupno se oporavilo 11 046 osoba.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID-19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje. Također, dostupna je internetska platforma za sve web preglednike, mobitele i tablete te je postavljena na mrežnoj stranici Doma zdravlja Čakovec – www.dzck.hr/cijepljenje. Molimo građane da prije predaje zahtjeva putem pozivnog centra za cijepljenje pripreme OIB i zdravstvenu iskaznicu kako bi olakšali proces.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi mikrobiologija@zzjz-ck.hr.  
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content