4.3 °C
1021.0 hPa
20 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 09. veljače 2021.

Datum objave: 9. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 185 osoba od čega je evidentirano 11 pozitivnih slučajeva na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji, što je 5,94% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 25 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 169. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 39 021 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Obavljenim testiranjima sa Ag brzim testovima evidentirana su 2 pozitivna slučaja, dok su epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID-19 kod1 osobe.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 01.02.2021. do 07.02.2021. godine, 42  je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 9 na području grada Mursko Središća, 8 na području grada Preloga, 1 na području općine Belica, 2 općine Domašinec, 10 općine Donji Kraljevec, 1 općine Donji Vidovec, 1 općine Goričan, 1 općine Gornji Mihaljevec, 2 općine Kotoriba, 7 općine Mala Subotica, 12 općine Nedelišće, 24 općine Orehovica, 6 općine Podturen, 1 općine Pribislavec,  4 općine Selnica, 3 općine Strahoninec, 3 općine Sveta Marija, 5 općine Sveti Juraj na Bregu, 1 općine Sveti Martin na Muri, 2 općine Vratišinec, 2 općine Šenkovec i 4 općine Štrigova.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 40 pacijenata pozitivnih na virus COVID-19. U protekla 24 sata hospitalizirana su 2 pacijenta, a otpušteno je 5 pacijenata. Na invazivnoj respiraciji se nalaze 2 covid pozitivna pacijenta. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Na današnji dan nema medicinskih djelatnika pozitivnih na COVID-19.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID-19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr.
Pozivni centar Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije vezan uz virus COVID-19 je na broju 040/386-835.
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content