Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 04. veljače 2021.

Datum objave: 4. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 164 osoba od čega je evidentirano 39 pozitivnih slučajeva na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavila se 21 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 228. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 38 309 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima antigenskim brzim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 2 pozitivna slučaja. Na temelju kliničke slike (bez testiranja) evidentirana su 3 pozitivna slučaja, dok su iz drugih županija prijavljene dvije pozitivne osobe s prebivalištem ili boravištem u Međimurskoj županiji.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 43 pacijenta pozitivna na virus COVID 19, od toga je njih 5 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 8 pacijenata. Na invazivnoj respiraciji nalaze se dva pacijenta. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 76 godine s dodatnim pridruženim bolestima.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno bilježimo     11 374 osoba pozitivnih na COVID 19, a ukupno se oporavilo 10 922 osoba.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content