Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-3.3 °C
1025.0 hPa
74 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 03. veljače 2021.

Datum objave: 3. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 207 osoba od čega su evidentirana 30 pozitivna slučaja na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavile su se 42 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 204. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 38 139 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod jedne osobe.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 47 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19. U protekla 24 sata hospitalizirano je 5 pacijenata, a otpuštena su 4 pacijenta. Na invazivnoj respiraciji se nalazi se 1 covid pozitivan pacijent. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 64 godine s dodatnim pridruženim bolestima.
Od 25. veljače 2020.godine kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas je u Međimurskoj županiji ukupno evidentirano 11 328 pozitivnih slučajeva, a oporavilo se 10 901 osoba.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID 19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr.
Pozivni centar Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije vezan uz virus COVID-19 je na broju 040/386-835.
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content