Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 2. veljače 2021.

Datum objave: 2. veljače 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 173 osoba od čega je evidentirano 14 pozitivnih slučajeva na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavilo se 28 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 218. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 37 936 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 3 pozitivna slučaja. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod četiri osoba.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 25.01.2021. do 31.01.2021. godine, 48  je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 9 na području grada Mursko Središća, 10 na području grada Preloga, 1 na području općine Belica, 3 općine Dekanovec, 1 općine Domašinec,  8 općine Donji Kraljevec, 1 općine Goričan, 3 općine Kotoriba, 1 općine Mala Subotica, 16 općine Nedelišće, 9 općine Orehovica, 7 općine Podturen, 1 općine Pribislavec,  3 općine Selnica, 5 općine Strahoninec, 7 općine Sveti Juraj na Bregu, 2 općine Sveti Martin na Muri, 8 općine Vratišinec i 6 općine Šenkovec.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 47 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19. U protekla 24 sata hospitalizirana su 2 pacijenta, a otpušteno je 4 pacijenata. Na invazivnoj respiraciji nalazi se 1 covid pozitivan pacijent. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
U funkciji je pozivni centar Doma zdravlja za prijavu zainteresiranih za cijepljenje protiv COVID 19 na broju 040/372-350, na kojem se mogu dobiti sve potrebne informacije i predbilježiti na listu za cijepljenje.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr.
Pozivni centar Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije vezan uz virus COVID-19 je na broju 040/386-835.
Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 040/372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content