Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 9. siječnja 2021.

Datum objave: 9. siječnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirana je 278 osoba od čega je evidentiran 71 pozitivan slučaj na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavilo se 78 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 497 Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 34 228 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima antigenskim brzim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 3 pozitivna slučaja. Na temelju kliničke slike (bez testiranja) evidentiran je 21 pozitivan slučaj.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 83 pacijenta pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 5 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 6 pacijenta. Na respiratoru se nalazi 12 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno bilježimo      10 649 osoba pozitivnih na COVID 19, a ukupno se oporavilo 9 946 osoba.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.
Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio je Odluku o produljenju nužnih epidemioloških mjera koje su na snazi i one se produžuju do 31. siječnja 2021.godine. Popis epidemioloških mjera je na poveznici:
https://www.koronavirus.hr/ogranicavanje-okupljanja-i-druge-nuzne-epidemioloske-mjere-i-preporuke/870

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content