Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-3.3 °C
1025.0 hPa
74 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 8. siječnja 2021.

Datum objave: 8. siječnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda, PCR metodom testirane su 232 osobe od čega je evidentirano 54 pozitivnih slučajeva na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavilo se 68 osoba, a broj aktivnih slučajeva u Međimurskoj županiji na današnji dan je 471. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 33 952 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 2 pozitivna slučajeva, a temeljem kliničke slike COVID-19 dijagnosticiran je kod 20 osoba.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 84 pacijenta pozitivna na virus COVID-19, od toga je njih 6 hospitalizirano unutar 24 sata, dok su otpuštena 4 pacijenta. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminula je 1 osoba, muška osoba stara 81 godinu, s dodatnim teškim bolestima.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji ukupno bilježimo 10 554 oboljelih COVID-19 osoba, a oporavilo se 9 868 osoba.
Svi građani koji trebaju informaciju ili savjet vezan uz SARS-CoV-2 mogu kontaktirati Pozivni centar na broj 040/386-835, svakodnevno od 8:00 do 20:00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar ima i Dom zdravlja Čakovec na broju 040/372-372, koji je dostupan od 7:00 do 15:00 sati, a na koji se mogu dobiti sve informacije vezane uz funkcioniranje primarne zdravstvene zaštite.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content