Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 07. siječnja 2021.

Datum objave: 7. siječnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirana je 171 osoba od čega je evidentirano 12 pozitivna slučaja na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavile su se 52 osobe. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 478. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 33 722 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima antigenskim brzim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 3 pozitivna slučaja. Na temelju kliničke slike (bez testiranja) evidentirano je 7 pozitivna slučaja, dok je iz drugih županija prijavljena jedna osoba s prebivalištem ili boravištem u Međimurskoj županiji.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 83 pacijenta pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 4 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 5 pacijenta. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, muška osoba stara 76 godina, s pridruženim bolestima.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno bilježimo      10 478 osoba pozitivnih na COVID 19, a ukupno se oporavilo 9 800 osoba.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content