Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 5. siječnja 2021.

Datum objave: 5. siječnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda, PCR metodom testirano je 188 osoba od čega je evidentiran 31 pozitivan slučaj na virus COVID-19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavilo se 59 osoba, a broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 454. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 33 166 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 4 pozitivna slučaja.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 28.12.2020. do 03.01.2021. godine, 126 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 16 na području grada Mursko Središća, 38 na području grada Preloga, 18 na području općine Belica, 6 općine Dekanovec, 8 općine Domašinec, 11 općine Donja Dubrava, 23 općine Donji Kraljevec, 5 općine Donji Vidovec, 6 općine Goričan, 4 općine Gornji Mihaljevec, 1 općine Kotoriba, 14 općine Mala Subotica, 28 općine Nedelišće, 11 općine Orehovica, 18 općine Podturen, 9 općine Pribislavec,  8 općine Selnica, 10 općine Strahoninec, 9 općine  Sveta Marija, 22 općine Sveti Juran na Bregu, 9 općine Sveti Martin na Muri, 9 općine Vratišinec, 19 općine Šenkovec i 2 općine Štrigova.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno su hospitalizirana 82 pacijenta pozitivna na virus COVID-19, od toga je njih 10 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 8 pacijenata. Na respiratoru se nalazi 9 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminule su 2 osobe, ženska osoba stara 79 godina i muška osoba stara 84 godina, s dodatnim teškim bolestima. U zdravstvenom sustavu na virus COVID-19 je pozitivna su 3 liječnika i 9 medicinskih sestara.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content