Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 31. prosinca 2020.

Datum objave: 31. prosinca 2020.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda PCR metodom testirano je 220 osoba od čega su evidentirana 64 pozitivna slučaja na virus COVID 19 u Međimurskoj županiji. U protekla 24 sata oporavila se 101 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 714. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 32 536 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
Testiranjima brzim antigenskim testovima koji se obavljaju u drugim zdravstvenim ustanovama i privatnim laboratorijima, primljena je informacija o 3 pozitivna slučaja. Epidemiološka služba ne raspolaže podacima o ukupno obavljenim testiranjima u drugim ustanovama. Epidemiolozi su na temelju kliničke slike (bez testiranja) dijagnosticirali COVID 19 kod 4 osobe.
Prema dnevnim informacijama Županijske bolnice Čakovec, ukupno je hospitalizirano 96 pacijenata pozitivnih na virus COVID 19, od toga je njih 5 hospitalizirano unutar 24 sata, dok je otpušteno 14 pacijenata. U tercijarnom respiratornom centru smještena su 3 pacijenta, u palijativnom Covid centru smješteno je 8 pacijenata, a njih 85 u Županijskoj bolnici Čakovec. Na respiratoru se nalazi 10 covid pozitivnih pacijenata. U protekla 24 sata preminula je jedna osoba, ženska osoba stara 79 godina. U zdravstvenom sustavu na virus COVID je pozitivno je 4 liječnika i 20 medicinskih sestara. U samoizolaciji se nalaze 2 liječnika i 4 medicinskih sestara.
Najava testiranja može se izvršiti na broju 040/386-841 ili na e-mail adresi  mikrobiologija@zzjz-ck.hr. Detaljnije upute se nalaze na web stranici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije https://www.zzjz-ck.hr/. Pozivni centar je na broju 040 386 835, svakodnevno od 8.00 – 20.00 sati, uključivo subotom i nedjeljom. Pozivni centar primarne zdravstvene zaštite je na broju 372-372.