Uspostavljen Centar za prihvat donirane robe za stradale u potresu u dvorani MESAP-a u Nedelišću

Datum objave: 29. prosinca 2020.

U dogovoru sa Crvenim križem i temeljem brojnih poziva građana, poduzetnika i udruga Međimurska županija je stavila na raspolaganje grijanu dvoranu MESAP-a u Nedelišću gdje će se prikupljati prehrambene i higijenske potrepštine.
U svrhu koordiniranog pristupa donacijama za stradale na području Sisačko-moslavačke županije privremeni Centar za prihvat donirane robe za stradale u potresu radit će svaki dan od 09:00 do 18:00 sati na adresi MESAP-a, Ul. Josipa Marčeca 27, 40305, Nedelišće.
Prikupljenu robu volonteri će  pakirati u obiteljske pakete i organizirano distribuirati na područja Petrinje, Gline i ostalih okolnih naselja koja su pogođena potresom.
S obzirom da su povećali resursi za skladištenje robe, građani mogu donirati odjeću/obuću i deke. A vezano uz prehrambene i higijenske potrepštine – prikupljaju se slijedeći artikli:

PREHRAMBENI PAKET
1 Brašno tip 550 glatko 1kg
2 Ulje Biljno ili suncokretovo 1lit
3 Riža 1kg
4 Šećer 1kg
5 Sol Kuhinjska sitna 1kg
6 Tjestenina Makaroni ili špageti
7 Juha Vrećica
8 Riblja Konzerva
9 Mesna Konzerva
10 Slatki namaz Marmelada, čokoladni i sl.
11. Mlijeko Trajno 1lit
12. Kruh Dvopek, Toast i sl.
13. Voda Pakiranja 0,5, 1, 1,5, 5 lit
14. Voće Suho voće
15. Orašasti plodovi Orah, badem, lješnjak i sl.

HIGIJENSKI PAKET
1. Sapun Za ruke
2. Šampon Za kosu
3. Pasta Za zube
4. Četkica Za zube
5. Brijač Jednokratni
6. Maramice Suhe
7. Maramice Vlažne
8. Toaletni Papir U rolama
9. Higijenski ulošci
10. Štapići za čišćenje uha Dječji

OSOBNA ZAŠTITNA OPREMA
1. Medicinska maska
2. Zaštitno odijelo
3. Rukavice
4. Naočale ili štitnik za oči
5. Pregača
6. Alkoholni dezinficijens za ruke (antiseptik, antibakterijski)
7. Maramice na bazi alkohola
8. Sredstvo za dezinfekciju prostora

Zahvaljujemo i svima ostalima koji diljem Međimurja prikupljaju pomoć dobrih ljudi.
Kao i nebrojeno puta do sada, pokažimo Veliko srce Međimurja!